"Türkiye'nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

   % 45indirim
  • Anekdotlar

  Anekdotlar

  Xi Jinping
  Çeviren : Giray Fidan
  Kopernik Kitap

  Barkod : 9786058069725

  Aynı Gün Kargo!

  • Etiket Fiyatı: 35,00₺

  • İndirim: %45

  • İndirimli Fiyat: 19,25₺

  0 yorum / Yorum Yap


  Anekdot anlatmak, az imkân ile çok iş başarmaktır. Çin’in geleneksel kültürü içinde, hem filozofların anlattıklarında hem de halk kültüründe çok etkileyici anekdotlar vardır. Bunlar zaman ve mekânı aşarak nesiller boyunca insanların fikirlerini ve hayatlarını etkilemiştir. Anekdot anlatmanın işte böyle büyük bir etkisi vardır, çünkü anlatan ve dinleyen arasında hızla bir duygu bağı ve fikir birliği yaratır. Soyut kavramlardan ve detaylardan daha inandırıcıdır; gerçekler de anlatılardan çok daha fazla insana hitap eder.

  "Tarih gerçekliğin köküdür, her ülkenin bugünü dününden gelmektedir. Bir ülkenin nereden geldiğini anlamak o ülkenin gelecekte hangi yöne gidebileceğini anlamak için gereklidir."

  "Çin'in yakın çağ tarihini anlamak Çin halkının bugünkü ideallerini ve ilerlemesini anlamak için çok önemlidir.” Uzak geçmişi ne kadar biliyorsak uzak geleceği de o kadar öngörebiliriz. Teoriler gri renklidir; oysa hikâye ve anekdotlar rengârenktir. "Kök sağlam ise yol da sağlam olur". "Xi Jinping-Anekdotlar" isimli kitabı yazmamızın sebebi Çin'in hikâyesini okurlara anlatma isteğimizdir.

  Kitap Özellikleri
  ISBN 9786058069725
  Basım Dili Türkçe
  Basım Tarihi Ağustos 2019
  Basım Yeri Türkiye
  Kağıt Cinsi 2. Hamur
  Orijinal Dil Çince
  Sayfa Sayısı 304
  Tercüme Giray Fidan

  Yorum Yap

  Not: HTML'ye dönüştürülmez!
      Kötü           İyi