Anekdotlar - Xi Jinping

"Türkiye'nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

    % 30indirim
  • Anekdotlar

Anekdotlar

Xi Jinping
Çeviren : Giray Fidan
Kopernik Kitap

Barkod : 9786058069725

Aynı Gün Kargo!

  • Etiket Fiyatı: 35,00₺

  • İndirim: %30

  • İndirimli Fiyat: 24,50₺

0 yorum / Yorum Yap


Anekdot anlatmak, az imkân ile çok iş başarmaktır. Çin’in geleneksel kültürü içinde, hem filozofların anlattıklarında hem de halk kültüründe çok etkileyici anekdotlar vardır. Bunlar zaman ve mekânı aşarak nesiller boyunca insanların fikirlerini ve hayatlarını etkilemiştir. Anekdot anlatmanın işte böyle büyük bir etkisi vardır, çünkü anlatan ve dinleyen arasında hızla bir duygu bağı ve fikir birliği yaratır. Soyut kavramlardan ve detaylardan daha inandırıcıdır; gerçekler de anlatılardan çok daha fazla insana hitap eder.

"Tarih gerçekliğin köküdür, her ülkenin bugünü dününden gelmektedir. Bir ülkenin nereden geldiğini anlamak o ülkenin gelecekte hangi yöne gidebileceğini anlamak için gereklidir."

"Çin'in yakın çağ tarihini anlamak Çin halkının bugünkü ideallerini ve ilerlemesini anlamak için çok önemlidir.” Uzak geçmişi ne kadar biliyorsak uzak geleceği de o kadar öngörebiliriz. Teoriler gri renklidir; oysa hikâye ve anekdotlar rengârenktir. "Kök sağlam ise yol da sağlam olur". "Xi Jinping-Anekdotlar" isimli kitabı yazmamızın sebebi Çin'in hikâyesini okurlara anlatma isteğimizdir.

Kitap Özellikleri
ISBN 9786058069725
Basım Dili Türkçe
Basım Tarihi Ağustos 2019
Basım Yeri Türkiye
Kağıt Cinsi 2. Hamur
Orijinal Dil Çince
Sayfa Sayısı 304
Tercüme Giray Fidan

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi