"Türkiye'nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

   % 40indirim
  • Beş Çember Kitabı

  Beş Çember Kitabı

  Miyamoto Musashi
  Çeviren : Elvan Aytekin
  Kopernik Kitap

  Barkod : 9789752439801

  • Etiket Fiyatı: 18,00₺

  • İndirim: %40

  • İndirimli Fiyat: 10,80₺

  0 yorum / Yorum Yap


  Miyamoto Musashi der ki:

  Hem dövüşte hem de gündelik yaşamında kararlı ama sakin olmalısın. Durumları gerilimsiz karşıla ki tedirginlik olmasın; ruhun dingin ve önyargısız olsun. Ruhunun dingin olduğu anlarda bile bedenini gevşetme, bedenin gevşediğinde ruhunu koyuverme. Bedenin ruhunu etkilemesin; ruhun da bedenini. Ne cansız ol, ne de aşırı canlı. Coşkuya kapılmış bir ruh da güçsüzdür, bitkin bir ruh da. Düşmanın ruhunu okumasına fırsat verme.

  Japonlar tarafından “kılıç üstadı” olarak kabul edilen Miyamoto Musashi’nin 17. yüzyılda kaleme aldığı bu çalışma, bir savaş kitabı olmaktan çok, etkili bir strateji rehberidir. Musashi’nin ifadesiyle “strateji öğrenmek isteyenler” için kaleme alınmış olan bu kitap, kozmosu oluşturan beş ana element üzerine inşa edilmiş stratejilerden oluşmaktadır: “toprak, su, ateş, rüzgar ve boşluk”. 

  Pek çok Japon iş insanının ticarî stratejilerini Beş Çember Kitabı’nda yer alan öğretilere göre planladığı bilinmektedir. Yüzlerce yıl önce duru bir zekanın ürünü olarak ortaya çıkan bu kitap, bugünün dünyası için de önemli bir rehber niteliğindedir. 
  Kitap Özellikleri
  ISBN 9789752439801
  Basım Dili Türkçe
  Basım Tarihi Ağustos 2018
  Basım Yeri İstanbul - Türkiye
  Kağıt Cinsi 2. Hamur
  Orijinal Dil İngilizce
  Sayfa Sayısı 82
  Tercüme Elvan Aytekin

  Yorum Yap

  Not: HTML'ye dönüştürülmez!
      Kötü           İyi