"Türkiye'nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

   % 45indirim
  • Birinci Dünya Harbinde

  Birinci Dünya Harbinde

  Ali Fuad Erden
  Kopernik Kitap

  Barkod : 9789752439863

  • Etiket Fiyatı: 55,00₺

  • İndirim: %45

  • İndirimli Fiyat: 30,25₺

  0 yorum / Yorum Yap


  Ali Fuad Erden’in hâtıraları iki ayrı tefrika hâlinde Dünya gazetesinde 1954 ve 1955-56 yıllarında yayımlanmıştır. Birinci Dünya Harbinde: Suriye Hâtıraları I’de önce bu gazetede yayımlanmış, sonra da kitaplaştırılmıştır. Eserin elinizdeki neşri ise matbu nüshasını esas almakla birlikte gazetedeki tefrikasıyla da karşılaştırılarak ortaya konulmuştur. “Askerlerimizin en edebiyatçısı” unvanına sahip bir müellif olarak tanınan Ali Fuad Erden’in hâtıraları diline hiçbir şekilde müdahale edilmeden yayımlanmıştır.

  Suriye’de Cemal Paşa’nın karargâhını merkeze alınarak hâtırat metninde anlatılanlar, bugünden bakıldığında Arap dünyası ve coğrafyası ile olan ilişkilerimizi çok yakından ilgilendiriyor. Adından da anlaşılacağı üzere Ali Fuad Erden’in Suriye hâtıralarının ilk cildi Birinci Dünya Savaşı Döneminin ilk yıllarını kapsamaktadır.

  İçerdiği belgelerle yakın tarihimize ışık tutan, hâtırat yayıncılığımızın boşluklarını dolduran bu eseri, ilk yayınından 54 yıl kadar sonra yeniden neşretmek, okuyucuya unuttuğu bir değeri hatırlatmak anlamına da geliyor.

  Kitap Özellikleri
  ISBN 9789752439863
  Basım Dili Türkçe
  Basım Tarihi Ekim 2018
  Basım Yeri İstanbul - Türkiye
  Kağıt Cinsi 2. Hamur
  Sayfa Sayısı 356

  Yorum Yap

  Not: HTML'ye dönüştürülmez!
      Kötü           İyi