"Türkiye'nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

   % 50indirim
  • Cennetin Kapıları 1492

  Cennetin Kapıları 1492

  Beyazıt Akman
  Kopernik Kitap

  Barkod : 9786058093577

  Aynı Gün Kargo!

  • Etiket Fiyatı: 55,00₺

  • İndirim: %50

  • İndirimli Fiyat: 27,50₺

  0 yorum / Yorum Yap


  Orta Çağ’da Avrupa’nın göbeğindeki bir Türk ajanın nefes kesen hikâyesi...

  Endülüs’e yakılan bir ağıt...

  21’inci yüzyılda bile eksikliği hissedilen bir insanlık dersi...

  Daha önce Son Sefarad olarak yayınlanan Cennetin Kapıları, kitabın İngilizce baskısında kullanılan ve büyük beğeni toplayan yeni ismiyle ve yüzüyle karşınızda...

  Endülüs’teki Osmanlı ajanı Kara Davud, karısı Elif’in hasretiyle yanıp, kendi topraklarına dönmeyi beklerken hayatının en zorlu göreviyle karşı karşıya kalır...

  Granada İslam İmparatorluğu’nun çökmesiyle birlikte Katolik Avrupa, Müslümanları ve Hristiyan olmayan tüm insanları adeta yeryüzünden silmek için yemin eder. 

  Engizisyon her gün binlerce Arapça ve İbranice kitap yakmakta ve tarihin en büyük barbarlık suçunu işlemek üzeredir. İnancını saklamak zorunda kalan yüz binlerce insandan biri olan David Marrano, Endülüs’ün eski kültürünü devam ettirmeye çalışarak gizlice kitaplar çoğaltır. Ne var ki, Engizisyon, David’in ve aşkı Esther’in de izini bulmuştur.

  İspanyol denizci Kristof Kolombus ise kütüphane yağmalarından ele geçirdiği haritalar ve zindanlara atılan, çoğunluğunu Müslümanlardan kurduğu mürettebatla dünya tarihini değiştirecek bir keşfin eşiğindedir.

  Türk ajan Kara Davud İspanya’daki tüm bu gelişmeleri yıllarca payitahta rapor etmiştir. Sultan Bayezid, böylelikle tarihin en büyük kurtarma operasyonlarından birini başlatacaktır. Ancak Akdeniz’deki Haçlı korsanları ve İspanya’daki Katolik şövalyeler bu görevi imkânsız hale getirecektir.

  Davud’un sır dolu geçmişi, kitap avcısı Santiago’nun iç çatışması ve hattat genç Bayezid’in kendi nefsi ile olan savaşı romanın ana izleklerini oluştururken Türk denizcileri Kemal ve Burak Reisler ile genç Piri Reis de bu epiğin diğer renkli karakterleri.

  Ezberleri yeniden bozmaya ve Atlas Okyanusu’ndan Akdeniz’e uzanan film tadında soluk soluğa bir maceraya daha hazır olun...

  Kitap Özellikleri
  ISBN 9786058093577
  Basım Dili Türkçe
  Basım Tarihi Mart 2019
  Basım Yeri İstanbul - Türkiye
  Sayfa Sayısı 688

  Yorum Yap

  Not: HTML'ye dönüştürülmez!
      Kötü           İyi