Devrim Arabaları - Süleyman Aşık

"Türkiye'nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

    % 30indirim
  • Devrim Arabaları

Devrim Arabaları

Süleyman Aşık
Kopernik Kitap

Barkod : 9786056966262

Aynı Gün Kargo!

  • Etiket Fiyatı: 35,00₺

  • İndirim: %30

  • İndirimli Fiyat: 24,50₺

0 yorum / Yorum Yap


Bir ülke sanayisinin gelişmişlik düzeyini gösteren önemli ölçütlerden biri olan yerli otomobil üretimine ilişkin son yıllarda Türkiye’de önemli adımlar atılmaktadır. Türkiye ve Türk sanayisi için günümüzde hız kazanan bu sürecin aslında geç kaldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Türkiye’nin yerli otomobil serüveni ilk olarak 1961 yılında Cemal Gürsel’in ısrarlı emirleriyle başlamıştır. Proje, devlet kademelerinden maddi ve manevi destek bulamamasına rağmen çalışanların gösterdikleri üstün çaba sonrasında nihayetlenmiş ve ilk yerli motor ile otomobil numunesi ortaya çıkarılmıştır. Ortaya çıkan ilk numunelerden olan siyah makam aracının Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında yaşadığı aksaklık tüm projenin üzerine yapışmış ve Türkiye’nin ilk yerli otomobil serüveni kısa sürmüştür.

Süleyman Âşık’ın yüksek lisans tezi olarak hazırladığı bu çalışma, Türkiye’nin yerli otomobil serüveninin günümüze kadar uzanan tarihçesini, ilk kez yayınlanan arşiv belgeleriyle ve genişletilmiş içeriğiyle okuyucuya sunmaktadır.


Kitap Özellikleri
ISBN 9786056966262
Basım Dili Türkçe
Basım Tarihi Ocak 2020
Basım Yeri Türkiye
Kağıt Cinsi 2. Hamur
Sayfa Sayısı 264

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi