"Türkiye'nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

   % 45indirim
  • Durum: Amerikan Ambargosu ve Anarşi

  Durum: Amerikan Ambargosu ve Anarşi

  Abdi İpekçi
  Kopernik Kitap

  Barkod : 9786257369541

  • Etiket Fiyatı: 45,00₺

  • İndirim: %45

  • İndirimli Fiyat: 24,75₺

  0 yorum / Yorum Yap


  “Abdi İpekçi cinayeti henüz aydınlanmış değildir. İpekçi’yi kimlerin öldürttüğü açıklığa kavuşmamıştır. Şimdilik anlaşılan tek gerçek, Türk basınında İpekçi’nin bıraktığı boşluğun büyüklüğüdür. O’nu her gün okumaya alıştığımız köşede, bugün daha çok arıyoruz. İpekçi’nin bütün yazılarına katılıyor ve altına imza atıyorum! ...okuduğum her yazıyı, Zincirlikuyu’daki mezarının başına, yeni açmış güller gibi yerleştiriyorum...”

  Uğur Mumcu – 8 Haziran 1982


  “Babamın, 15 Temmuz’da yaşananları ve meslektaşlarının o uzun gece boyunca harcadıkları çabayı görebilmesini çok isterdim. 7 Ağustos Yenikapı Mitingini, o müthiş dirençli birliği, ekranda, gözyaşları içinde tek başıma izlerken, onu adeta yanımda hissetmiştim. Tam da özlemini duyduğu has ve hakiki bir hâldi.”

  Nükhet İpekçi


  Abdi İpekçi’nin Durum yazıları, millî bilinci, meseleleri geniş çerçeveden okuma kabiliyetiyle sadece o güne değil içinde bulunduğumuz siyasî atmosfere de ışık tutuyor. Kızı Nükhet İpekçi ve gazeteci Nedim Şener’in ön sözüyle yayına hazırlanan, içeride birlik, dışarıda bağımsızlık bilinciyle hareket edilmesini isteyen İpekçi’nin yazılarını okurken tarihin tekrarına tanık olacaksınız.

  Kitap Özellikleri
  ISBN 9786257369541
  Basım Dili Türkçe
  Basım Tarihi Temmuz, 2021
  Sayfa Sayısı 384
  Kapak Tasarımı Yusuf Kot
  Hazırlayan Nedim Şener - Nükhet İpekçi

  Yorum Yap

  Not: HTML'ye dönüştürülmez!
      Kötü           İyi