Fatih Sultan Mehmed'in Aşk ve Zafer Mektupları - İsmail Hikmet Ertaylan

"Türkiye'nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

    % 30indirim
  • Fatih Sultan Mehmed'in Aşk ve Zafer Mektupları

Fatih Sultan Mehmed'in Aşk ve Zafer Mektupları

İsmail Hikmet Ertaylan
Kopernik Kitap
  • Etiket Fiyatı: 25,00₺

  • İndirim: %30

  • İndirimli Fiyat: 17,50₺

0 yorum / Yorum Yap


İsmail Hikmet Ertaylan’ın süreli yayınlarda kalmış birikiminden “Fatih Sultan Mehmed’in Aşk ve Zafer Mektupları” başlıklı tefrikasını esas alan elinizdeki çalışma, bu büyük Osmanlı padişahını bize hem cihanşümul tarafıyla hem de son derece insanî yönleriyle tanıtıyor. Fatih Sultan Mehmed’in eşleriyle, komutanları ve paşalarıyla ve ayrıca dönemin bazı hükümdarlarıyla münasebetlerini diplomatik bir nezaket içinde yansıtan mektupların kitaplaşması sayesinde, Ertaylan’ın matbu eserlerine yeni bir halka daha eklenmiş oluyor.

Okuyucu bu kitapta Fatih’in yazdığı mektupların yanında kendisine yazılan mektupları da bulacaktır. Mektuplarda Fatih’in aşk ve zafer duygularını nasıl yaşadığına dair ipuçları ve siyasî bir deha olarak portresini de buluyoruz. Mektuplar, eşlerine, dönemin siyasî bazı simalarına yazılmıştır. 

Fatih Sultan Mehmed’in Aşk ve Zafer Mektupları, Türkçedeki mektup kitapları külliyatına önemli bir katkıdır. İlk kez kitaplaşan bu tefrika sayesinde okuyucu, Fatih Sultan Mehmed’in dünyasına, mektuplar vasıtasıyla çok daha geniş bir cepheden nüfuz etme imkânı bulacaktır.


Kitap Özellikleri
Basım Dili Türkçe
Basım Tarihi Mart 2020
Basım Yeri İstanbul - Türkiye
Kağıt Cinsi 2. Hamur
Sayfa Sayısı 180

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi