Amerika'da Bir Osmanlı - Celal Emanet

"Türkiye'nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

    % 30indirim
  • Amerika'da Bir Osmanlı

Amerika'da Bir Osmanlı

Celal Emanet
Kopernik Kitap

Barkod : 9786056919510

  • Etiket Fiyatı: 50,00₺

  • İndirim: %30

  • İndirimli Fiyat: 35,00₺

0 yorum / Yorum Yap


Muhammed Alexander Russell Webb (1846-1916), Müslüman oluncaya kadar hep bir arayış içinde olmuş ve Müslüman olduktan sonra da insanları İslam’a davet için faaliyetlerde bulunmuş Anglo-Sakson bir Amerikalıdır. Muhammed Webb’in faaliyetleri özellikle The New York Times, New York Herald, Chicago Tribune gibi tanınmış gazetelerde yer bulmuş ve İslam’ı Amerikalıların günlük hayatlarında konuştukları, merak ettikleri bir din haline getirmiştir.

Başlangıçta bir doktora çalışması olarak hazırlanan Amerika’da Bir Osmanlı: Muhammed Alexander Russell Webb, konuyu inceleyişindeki bilimsel teknikler ve objektif bakış açısına sahip olması özellikleriyle bir başvuru kaynağı niteliğindedir. Konu olarak bir hayat hikâyesi olmasına rağmen çalışmanın konuyu ele alışındaki çok yönlülüğü, çalışmaya dönemsel bir derinlik kazandırmıştır.

Akademisyen Celal Emanet bu eserinde, İslam’a karşı önyargıların bulunduğu bir ortamda ve çeşitli zorluklar içinde İslam’ı seçen Muhammed Alexander Russell Webb’in hayatını, şahsiyetini, ilmî çalışmalarını ve İslamî faaliyetlerini ortaya koyarken, günümüzde devam eden İslam’a karşı düşmanlık ve yanlış anlamaların kökenlerini de net şekilde göstermektedir.

Kitap Özellikleri
ISBN 9786056919510
Basım Dili Türkçe
Basım Tarihi Nisan 2019
Basım Yeri İstanbul - Türkiye
Kağıt Cinsi 2. Hamur
Sayfa Sayısı 360

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi