"Türkiye'nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

   % 35indirim
  • Karlsbad'da Geçen Günlerim

  Karlsbad'da Geçen Günlerim

  Mustafa Kemal Atatürk
  Kopernik Kitap

  Barkod : 9789752439740

  Aynı Gün Kargo!

  • Etiket Fiyatı: 22.00₺

  • İndirim: %35

  • İndirimli Fiyat: 14.30₺

  0 reviews / Write a review


  “2 Temmuz Salı– (...) Almanların bize memleketimizi İngiliz istilasından kurtarmada, yardımlarının derecesini mantıken meydana çıkarabiliriz. Benim bu hususta daima olumsuz sonuca varan kanaatlerim, Veliaht Hazretleri ile vuku bulan seyahatimiz münasebetiyle gerek İmparator ve gerek Hindenburg ve Ludendorf’la olan görüşmelerle pekişmiştir.

  Bir devlet adamı, kendi insani hislerine tabi olarak devlet meselelerini halledemez, o salahiyete sahip değildir. Memleket, kimsenin malikânesi değildir. Yalnız, biz Türkler memleket ve milletin idaresini elimize aldığımız zaman, kendi şahsi davranışlarımızdaki cömertliği, devlet meselelerinin ecnebilerle hallinde düstur ediniyor, bir çocuk gibi aldanıyoruz.”

  1931 yılındaki tarih çalışmaları esnasından Çankaya’daki eski köşkün kütüphanesinde bulunan bu hatırat, bizzat Mustafa Kemal Atatürk tarafından altı deftere kaydedilmiş günlüklerden oluşmaktadır. Atatürk’ün Karlsbad’da Geçen Günlerim şeklinde isimlendirdiği her hâliyle ilgi çekici bu metinler, Mustafa Kemal’in Karlsbad’da geçen günlerini, o günlerde bazı toplumsal meselelere bakışını, okuduğu kitapları ve daha birçok hususta önemli, dikkat çekici ayrıntıları içeriyor.

  Mustafa Kemal Atatürk’ün kaleminden çıkan bu nadide eseri yazılışından 100, ilk basımından 35 sene sonra yeniden yayımlamanın gururunu yaşıyoruz.

  Kitap Özellikleri
  ISBN 9789752439740
  Basım Dili Türkçe
  Basım Tarihi Eylül 2018
  Basım Yeri İstanbul - Türkiye
  Kağıt Cinsi 2. Hamur
  Sayfa Sayısı 97

  Write a review

  Note: HTML is not translated!
      Bad           Good