"Türkiye'nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

   % 35indirim
  • Savaş Sanatı

  Savaş Sanatı

  Sun Tzu
  Çeviren : Elvan Aytekin
  Kopernik Kitap

  Barkod : 9789752439771

  • Etiket Fiyatı: 15.00₺

  • İndirim: %35

  • İndirimli Fiyat: 9.75₺

  0 reviews / Write a review


  Sun Tzu der ki; “Çok iyi bilinmelidir ki; ordu komutanı, halkının kaderini elinde tutan kişidir ve bu sayede insanlar ya huzur içinde yahut tehlike altında yaşarlar. Komutan devletin koruyucusudur; eğer o her konuda sağlamsa devlet de güçlü olacaktır; ama zayıfsa devlet de güçsüzleşecektir. Hızınız rüzgâr gibi, etkiniz gür bir orman gibi olsun. Saldırırken ateş gibi, direnirken dağ gibi sabit olun. Planlarınız gece karanlığı gibi gizli, saldırılarınız ise gök gürültüsü kadar ani olsun. Ne savaşmayı bilen bir düşman takip et ne de kendini tamamen kazanmaya adamış askerleri olan bir orduya saldır. İşte bunun adı savaş sanatıdır.”

  İnsanlık tarihinin en eski strateji metinlerinin sahibi Çinli bilge komutan Sun Tzu’nin bu kitabı dünyanın en eski klasiklerinden biridir. Savaş sohbetlerinden derlendiği düşünülen bu metinlerde Sun Tzu, sadece savaş taktikleri vermez. 13 bölümden oluşan metinlerde zafere ulaşabilmek için ilkesel bir duruş sergiler. Bir eyleme kalkışmadan önce değerlendirilmesi gereken beş noktaya dikkat çeker: “Yol, hava koşulları, arazi, askeri önderlik ve disiplin.”

  Genel olarak askerî strateji ve savaş taktiklerini esas alan bu eser, bir yandan askerî strateji alanında önemli bir başyapıt olarak kabul edilirken, diğer taraftan etkin bir bilgelik kitabı olarak öne çıkmaktadır.

  Kitap Özellikleri
  ISBN 9789752439771
  Basım Dili Türkçe
  Basım Tarihi Temmuz 2018
  Basım Yeri İstanbul - Türkiye
  Kağıt Cinsi 2. Hamur
  Orijinal Dil Çince
  Sayfa Sayısı 64
  Tercüme Elvan Aytekin

  Write a review

  Note: HTML is not translated!
      Bad           Good