"Türkiye'nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

   % 35indirim
  • Devrim Arabaları

  Devrim Arabaları

  Süleyman Aşık
  Kopernik Kitap

  Barkod : 9786056966262

  Aynı Gün Kargo!

  • Etiket Fiyatı: 35.00₺

  • İndirim: %35

  • İndirimli Fiyat: 22.75₺

  0 reviews / Write a review


  Bir ülke sanayisinin gelişmişlik düzeyini gösteren önemli ölçütlerden biri olan yerli otomobil üretimine ilişkin son yıllarda Türkiye’de önemli adımlar atılmaktadır. Türkiye ve Türk sanayisi için günümüzde hız kazanan bu sürecin aslında geç kaldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

  Türkiye’nin yerli otomobil serüveni ilk olarak 1961 yılında Cemal Gürsel’in ısrarlı emirleriyle başlamıştır. Proje, devlet kademelerinden maddi ve manevi destek bulamamasına rağmen çalışanların gösterdikleri üstün çaba sonrasında nihayetlenmiş ve ilk yerli motor ile otomobil numunesi ortaya çıkarılmıştır. Ortaya çıkan ilk numunelerden olan siyah makam aracının Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında yaşadığı aksaklık tüm projenin üzerine yapışmış ve Türkiye’nin ilk yerli otomobil serüveni kısa sürmüştür.

  Süleyman Âşık’ın yüksek lisans tezi olarak hazırladığı bu çalışma, Türkiye’nin yerli otomobil serüveninin günümüze kadar uzanan tarihçesini, ilk kez yayınlanan arşiv belgeleriyle ve genişletilmiş içeriğiyle okuyucuya sunmaktadır.


  Kitap Özellikleri
  ISBN 9786056966262
  Basım Dili Türkçe
  Basım Tarihi Ocak 2020
  Basım Yeri Türkiye
  Kağıt Cinsi 2. Hamur
  Sayfa Sayısı 264

  Write a review

  Note: HTML is not translated!
      Bad           Good