"Türkiye'nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

   % 45indirim
  • Güneş Motel Olayı

  Güneş Motel Olayı

  Süleyman Aşık
  Kopernik Kitap

  Barkod : 9786257369664

  • Etiket Fiyatı: 40,00₺

  • İndirim: %45

  • İndirimli Fiyat: 22,00₺

  0 yorum / Yorum Yap


  1970’ler Türkiye’nin kayıp yılları olarak değerlendirilebilecek bir niteliğe sahiptir. Bu dönemde, Türkiye siyasi ve iktisadi yönden büyük buhranlar yaşamış ve terör eylemleri tırmanışa geçmiştir. Bu ortam beraberinde siyasi istikrarsızlığı da getirmiştir. Siyaset yapıcıların uzlaşmaz ve birbirlerine karşı sert tutumları ülkenin ihtiyaç duyduğu sağduyulu ortamın oluşmasında en büyük engellerden olmuştur. 

  Bu istikrarsız dönemde birçok koalisyon hükümeti kurulmuştur. Bu hükümetler Türkiye’nin artarak devam eden sorunlarına kalıcı çözümler üretememişlerdir. Bu kaotik ortamda, tarihe “Güneş Motel Olayı” olarak geçen hadise yaşanmış ve yapılan gizli görüşmeler neticesinde Bülent Ecevit liderliğinde, AP’den istifa edip bağımsız olan isimlerin çoğuna bakanlık verilen, hazırlanışı itibariyle de diğerlerinden farklılık arz eden yeni hükümet kurulmuştur. Fakat bu hükümet de Türkiye için beklenen açılımı sağlayamamıştır.

  Çalışmada, Türkiye’nin 1960’larından 1970’lerin sonuna kadar olan siyasi tarihi anlatılmakta; çalışmanın gövdesini oluşturan Güneş Motel Olayı detayları ile ele alınmaktadır.

  Kitap Özellikleri
  ISBN 9786257369664
  Basım Dili Türkçe
  Basım Tarihi 1.Baskı, Eylül 2021
  Sayfa Sayısı 280
  Kapak Tasarımı Yusuf Kot

  Yorum Yap

  Not: HTML'ye dönüştürülmez!
      Kötü           İyi