"Türkiye'nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

   % 45indirim
  • Fatih Sultan Mehmed'in Aşk ve Zafer Mektupları

  Fatih Sultan Mehmed'in Aşk ve Zafer Mektupları

  İsmail Hikmet Ertaylan
  Kopernik Kitap

  Barkod : 9786058005778

  Aynı Gün Kargo!

  • Etiket Fiyatı: 25,00₺

  • İndirim: %45

  • İndirimli Fiyat: 13,75₺

  0 yorum / Yorum Yap


  İsmail Hikmet Ertaylan’ın süreli yayınlarda kalmış birikiminden “Fatih Sultan Mehmed’in Aşk ve Zafer Mektupları” başlıklı tefrikasını esas alan elinizdeki çalışma, bu büyük Osmanlı padişahını bize hem cihanşümul tarafıyla hem de son derece insanî yönleriyle tanıtıyor. Fatih Sultan Mehmed’in eşleriyle, komutanları ve paşalarıyla ve ayrıca dönemin bazı hükümdarlarıyla münasebetlerini diplomatik bir nezaket içinde yansıtan mektupların kitaplaşması sayesinde, Ertaylan’ın matbu eserlerine yeni bir halka daha eklenmiş oluyor.

  Okuyucu bu kitapta Fatih’in yazdığı mektupların yanında kendisine yazılan mektupları da bulacaktır. Mektuplarda Fatih’in aşk ve zafer duygularını nasıl yaşadığına dair ipuçları ve siyasî bir deha olarak portresini de buluyoruz. Mektuplar, eşlerine, dönemin siyasî bazı simalarına yazılmıştır. 

  Fatih Sultan Mehmed’in Aşk ve Zafer Mektupları, Türkçedeki mektup kitapları külliyatına önemli bir katkıdır. İlk kez kitaplaşan bu tefrika sayesinde okuyucu, Fatih Sultan Mehmed’in dünyasına, mektuplar vasıtasıyla çok daha geniş bir cepheden nüfuz etme imkânı bulacaktır.


  Kitap Özellikleri
  ISBN 9786058005778
  Basım Dili Türkçe
  Basım Tarihi Mart 2020
  Basım Yeri İstanbul - Türkiye
  Kağıt Cinsi 2. Hamur
  Sayfa Sayısı 180

  Yorum Yap

  Not: HTML'ye dönüştürülmez!
      Kötü           İyi